Carrot Games 2018
22.11.2018 - 10.01.2019
Final 17.01.2019 Finaali
Klicka på Tot. för protokoll
Klikkaamalla Yht. näytetään täydellinen pöytäkirja
Pl.
Sij.
Namn
Nimi
Klubb, Förbund
Seura, Liitto
Klass
Luokka
Res.
Tul.
Bon
Tas
Tot.
Yht.
X Sista
Viim.
R
U
1 Pasi Uotila Ailec, Helsingfors M 1434 0 1434 48 300  
2 Orvo Kaikkonen RBC, Ekenäs A 1355 48 1403 42 220  
3 Jens Pajunen RBC, Ekenäs B 1305 72 1377 38 226  
4 Peter Merivirta RBC, Ekenäs B 1251 114 1365 35 215  
5 Raimo Mustajärvi Jyrä, Helsingin Bowlingliitto Ry M 1342 0 1342 40 223  
6 Hannu Tuppurainen Jyrä, Helsingin Bowlingliitto Ry M 1325 6 1331 39 252  
7 Wille Holmström RBC, Ekenäs D 1097 234 1331 31 204  
8 Kari Nylund RBC, Ekenäs B 1220 96 1316 35 222  
9 Tom Fiskars Strike-10, Ekenäs C 1136 180 1316 23 146  
10 Petri Lammi RBC, Ekenäs B 1177 126 1303 29 215  
11 Sami Salin RäMe, Lojo M 1299 0 1299 39 300  
12 Linus Boström Bay, Lahti Bowling M 1281 0 1281 45 183  
13 Matti Juselius RäMe, Lohjan Keilailuliitto M 1269 0 1269 31 192  
14 Martin Wiberg DBS, Ekenäs A 1212 54 1266 32 224  
15 Alexander Björkqvist RBC, Ekenäs C 1102 156 1258 28 157  
16 Heikki Holappa RBC, Ekenäs C 1066 192 1258 23 189  
17 Stefan Friman RBC, Ekenäs A 1182 66 1248 35 257 *)
18 Michael Wickström DBS, Ekenäs C 988 210 1198 14 258 *)
19 Oili Kilpiö DBS, Ekenäs C 921 216 1137 15 166  
20 Niclas Lindstedt RBC, Ekenäs B 1122 132 1254 28 163  
21 Tommy Öberg Strike-10, Ekenäs C 1089 162 1251 26 163  
22 Dan Fröberg Strike-10, Ekenäs C 1030 216 1246 20 177  
23 Alex Lindroos RBC, Ekenäs A 1196 48 1244 31 220  
24 Robert Öhberg DBS, Ekenäs B 1172 66 1238 32 168  
25 Toni Berg FP, Ekenäs B 1159 78 1237 30 208  
26 Emil Kiuru RBC, Ekenäs B 1157 78 1235 34 218  
27 Teppo Aaltonen RäMe, Lojo B 1151 84 1235 30 272  
28 Mika Kiuru RBC, Ekenäs A 1157 60 1217 30 222  
29 Peter Mannström FP, Ekenäs B 1096 120 1216 20 184  
30 Peter Malmlund HAX, Hangö A 1178 36 1214 31 160  
31 Bo-Krister Niemi FP, Ekenäs C 1022 180 1202 19 168  
32 Sven Förström DBS, Ekenäs B 1067 132 1199 23 192  
33 Robert Ruohorinne RäMe, Lojo B 1065 132 1197 25 141  
34 Simon Stenwall RBC, Ekenäs A 1136 54 1190 29 178  
35 Anders Kevin FP, Ekenäs A 1113 72 1185 29 185  
36 Dick Grönroos Strike-10, Ekenäs C 951 228 1179 18 185  
37 Anders Eriksson Strike-10, Ekenäs C 998 180 1178 13 160  
38 Kristian Hortelin FP, Ekenäs B 1102 72 1174 27 198  
39 Esa Mäkinen Ha-Hy, Hangö B 1033 138 1171 13 167  
40 Niklas Nieminen RäMe, Lojo C 995 174 1169 20 194  
41 Kim Nyholm DBS, Ekenäs B 1063 102 1165 22 187  
42 Thomas Wiberg DBS, Ekenäs M 1158 6 1164 31 182  
43 Aimo Aittola FP, Ekenäs C 941 222 1163 12 183  
44 Erik Nyberg Destroyers, Hangö C 945 216 1161 19 157  
45 Guy Holmström HAX, Hangö C 967 192 1159 23 146  
46 Kurt Bäckroos Ha-Hy, Hangö B 1031 126 1157 13 166  
47 Christer Nordström Ha-Hy, Hangö B 1064 90 1154 15 136  
48 Daniel Wiberg DBS, Ekenäs A 1094 54 1148 24 207  
49 Edgar Rehn Strike-10, Ekenäs D 914 234 1148 9 199  
50 Kurt-Olof Enberg HAX, Hangö A 1080 66 1146 27 199  
51 Raimo Ylikarjula RäMe, Lojo B 1013 132 1145 17 183  
52 Mikko Määttä Destroyers, Hangö A 1090 54 1144 26 161  
53 Esa Nieminen RäMe, Lojo B 1002 138 1140 18 180  
54 Ronny Artzén FP, Ekenäs C 948 192 1140 16 183  
55 Susanne Enholm Destroyers, Hangö C 910 222 1132 9 170  
56 Kai Rautiainen Destroyers, Hangö A 1065 66 1131 20 199  
57 Anja Rissanen DBS, Ekenäs C 963 168 1131 14 168  
58 Jyrki Siimesvaara SaKu, Pargas C 915 216 1131 13 190  
59 Anna-Lisa Rautiainen Destroyers, Hangö B 968 162 1130 10 166  
60 Risto Halme RäMe, Lojo B 1038 90 1128 18 189  
61 Tommy Alén FP, Ekenäs C 936 192 1128 12 177  
62 Helena Lähteenmäki Kaatajat, Hangö C 910 216 1126 10 167  
63 Göran Ekebom HAX, Hangö B 998 126 1124 14 178  
64 Birgitta Wall FP, Ekenäs D 890 234 1124 11 146  
65 Niko Kanerva Jyrä, Helsingin Bowlingliitto Ry M 1114 6 1120 27 166  
66 Roland Granberg FP, Ekenäs B 987 132 1119 19 186  
67 Raija Hotanen Kaatajat, Hangö B 975 144 1119 14 181  
68 Kurt Lindström Ha-Hy, Hangö D 884 234 1118 12 145  
69 Rasmus Fröberg RBC, Ekenäs B 966 144 1110 16 148  
70 Tage Lindberg Strike-10, Ekenäs C 893 216 1109 10 143  
71 Mia Björklund RBC, Ekenäs D 874 234 1108 11 147  
72 Elon Rehnman Strike-10, Ekenäs C 870 234 1104 12 148  
73 Lita Fagerström Kaatajat, Hangö C 867 234 1101 10 166  
74 Topi Rautiainen RäMe, Lohjan Keilailuliitto B 1020 78 1098 21 158  
75 Sami Ylikarjula RäMe, Lojo C 943 150 1093 18 215  
76 Risto Tuovinen SaKu, Pargas C 921 168 1089 20 190  
77 Anneli Enberg Kaatajat, Hangö C 884 204 1088 8 151  
78 Patrik Bredenberg Strike-10, Ekenäs C 912 174 1086 16 155  
79 Kari Harjunpää SaKu, Pargas C 933 150 1083 12 146  
80 Hannu Saari Ha-Hy, Hangö C 862 216 1078 12 194  
81 Hannu Westerling FP, Ekenäs C 914 162 1076 19 135  
82 Petteri Aittola RäMe, Lojo C 899 168 1067 16 176  
83 Lasse Jalava K-29, Åbo B 1004 60 1064 12 184  
84 Timo Raatikainen GB, Helsingfors M 1049 6 1055 22 202  
85 Erkki Viita Lusa, Lojo C 895 150 1045 17 125  
86 Benjamin Nyberg Destroyers, Hangö D 806 234 1040 21 122  
87 Tauno Hartikka Ha-Hy, Hangö M 988 48 1036 15 183  
88 Alf Boström Ha-Hy, Hangö C 840 192 1032 15 175  
89 Heimo Reunanen SaKu, Pargas C 877 150 1027 9 144  
90 Erkki Pesonen Jyrä, Helsingin Bowlingliitto Ry B 911 108 1019 15 151  
91 Henry Laakso SaKu, Pargas C 833 180 1013 10 160  
92 Ivar Rönnblad RBC, Ekenäs D 768 234 1002 16 155  
93 Alexander Lindstedt SQB Bowlers, Seinäjoen Keilailuliitto B 836 156 992 14 150  
94 Fred Lindström RBC, Ekenäs C 826 162 988 12 111  
95 Kalevi Elomaa SaKu, Pargas C 814 174 988 9 171  
96 Matias Lind RBC, Ekenäs C 808 150 958 13 110  
97 Sami Lepistö K-12, Lojo C 746 180 926 12 153  
98 Amanda Fiskars RBC, Ekenäs D 790 126 916 7 109  
99 Pasi Kairistola K-12, Lojo B 797 110 907 14 150  
*) Turbo
 
TURBO
Pl.
Sij.
Namn
Nimi
Klubb, Förbund
Seura, Liitto
Klass
Luokka
Resultat
Tulos
1 Sami Salin RäMe, Lojo M 300
2 Michael Wickström DBS, Ekenäs C 258
3 Stefan Friman RBC, Ekenäs A 257
4 Emil Kiuru RBC, Ekenäs B 238
5 Petri Lammi RBC, Ekenäs B 236
6 Martin Wiberg DBS, Ekenäs A 233
7 Mika Kiuru RBC, Ekenäs A 232
8 Orvo Kaikkonen RBC, Ekenäs A 228
9 Kari Nylund RBC, Ekenäs B 222
10 Heikki Holappa RBC, Ekenäs C 221
11 Timo Raatikainen GB, Helsingfors M 203
12 Emil Kiuru RBC, Ekenäs B 202
13 Emil Kiuru RBC, Ekenäs B 201
14 Petri Lammi RBC, Ekenäs B 195
15 Alexander Björkqvist RBC, Ekenäs C 185
16 Stefan Friman RBC, Ekenäs A 170
17 Robert Ruohorinne RäMe, Lojo B 163
 
Starter totalt: 169 Turboresultat: 17
Bowldata kb, ver 2.1.4 - 23.11.2018
Uppdaterad: 10.01.2019, kl.klo: 19:52