EBF Mästerskap
10.12-05.01.2019, 6 s. Am
TKL Mestaruus
Final 12.01.2019 Finaali
Klicka på Resultat för protokoll
Klikkaamalla Tulos näytetään täydellinen pöytäkirja
Sista start: 05.01.2019, kl/klo: 14:00 Viimeinen erä
Lagtävling 2x6 s. Joukkuekilpailu Lagtävling 4x6 s. Joukkuekilpailu
Klass/Luokka: M/A/B
Pl.
Sij.
Namn
Nimi
Klubb
Seura
Kl
Lk
S 1 S 2 S 3 S 4 S 5 S 6 Resultat
Tulos
X / Sista
Viim.
1 Orvo Kaikkonen RBC A 234 228 198 231 244 220 1355 42 21 220
2 Kari Nylund RBC B 226 179 198 201 194 222 1220 35 23 222
3 Martin Wiberg DBS A 192 202 167 217 210 224 1212 32 22 224
4 Jens Pajunen RBC B 197 268 182 204 169 155 1175 34 19 155
5 Mika Kiuru RBC A 219 158 182 157 219 222 1157 30 21 222
6 Peter Merivirta RBC B 162 213 180 219 185 186 1145 29 22 186
7 Sven Förström DBS B 196 167 206 190 200 170 1129 22 31 170
8 Simon Stenwall RBC A 179 177 165 140 267 168 1096 27 18 168
9 Peter Mannström FP B 170 179 183 156 224 184 1096 20 33 184
10 Daniel Wiberg DBS A 183 144 203 173 184 207 1094 24 28 207
11 Alex Lindroos RBC A 148 233 192 175 196 147 1091 25 25 147
12 Toni Berg FP B 151 153 182 180 191 223 1080 25 28 223
13 Emil Kiuru RBC B 200 178 182 184 181 153 1078 28 17 153
14 Thomas Wiberg DBS M 134 171 156 222 182 198 1063 26 22 198
15 Stefan Friman RBC A 159 191 173 176 200 160 1059 28 20 160
16 Petri Lammi RBC B 157 181 197 198 152 171 1056 20 27 171
17 Robert Öhberg DBS B 157 160 200 192 154 192 1055 20 28 192
18 Hans Ljunggren DBS B 155 204 152 190 148 203 1052 21 25 203
19 Jan Lindqvist DBS B 194 191 177 177 144 169 1052 16 36 169
20 Kristian Hortelin FP B 162 175 159 212 137 201 1046 24 22 201
21 Niclas Lindstedt RBC B 149 166 167 178 190 158 1008 16 32 158
22 Roland Granberg FP B 164 136 213 152 136 186 987 19 24 186
Klass/Luokka: C/D
Pl.
Sij.
Namn
Nimi
Klubb
Seura
Kl
Lk
S 1 S 2 S 3 S 4 S 5 S 6 Resultat
Tulos
X / Sista
Viim.
1 Mika Koverskoi Strike-10 C 172 147 176 172 180 247 1094 21 27 247
2 Heikki Holappa RBC C 155 223 158 180 161 189 1066 23 26 189
3 Wille Holmström RBC D 169 159 227 149 232 113 1049 27 17 113
4 Dan Fröberg Strike-10 C 160 143 183 154 213 177 1030 20 25 177
5 Tom Fiskars Strike-10 C 129 156 142 191 192 210 1020 21 25 210
6 Tommy Öberg Strike-10 C 124 150 181 177 212 168 1012 21 25 168
7 Bo-Krister Niemi FP C 148 141 165 166 202 189 1011 19 27 189
8 Anja Rissanen DBS C 134 149 145 187 180 168 963 14 28 168
9 Alexander Björkqvist RBC C 157 149 140 113 241 160 960 23 16 160
10 Anders Eriksson Strike-10 C 168 177 112 163 147 178 945 13 28 178
11 Oili Kilpiö DBS C 137 200 156 158 146 147 944 14 24 147
12 Tommy Alén FP C 118 195 146 155 145 177 936 12 28 177
13 Reijo Hellberg DBS C 168 160 136 146 153 167 930 16 22 167
14 Rolf Nyman Strike-10 C 194 158 158 159 91 157 917 13 24 157
15 Stig-Erik Lindholm Strike-10 C 152 167 134 146 157 160 916 7 33 160
16 Patrik Bredenberg Strike-10 C 169 145 122 161 160 155 912 16 23 155
17 Timo Räty Strike-10 D 134 152 223 140 145 116 910 18 19 116
18 Birgitta Wall FP D 158 164 170 125 127 146 890 11 28 146
19 Dick Grönroos Strike-10 C 155 163 161 141 140 128 888 13 24 128
20 Elon Rehnman Strike-10 C 173 118 156 158 128 129 862 12 21 129
21 Lars Boström Strike-10 C 141 163 118 176 103 143 844 13 16 143
22 Edgar Rehn Strike-10 D 105 140 139 169 122 155 830 10 21 155
23 Stefan Lundström Strike-10 D 118 129 106 153 136 131 773 5 23 131
24 Ivar Rönnblad RBC D 95 127 136 147 140 120 765 13 14 120
25 Karl-Erik Liljestrand Strike-10 C 127 139 134 137 117 105 759 12 16 105
26 Johan Granholm Strike-10 C 92 124 105 127 135 145 728 9 14 145
27 Sven Albertsson Strike-10 C 136 124 124 110 114 117 725 8 16 117
28 Mia Björklund RBC D 135 90 128 107 110 131 701 6 18 131
29 Christer Lindholm Strike-10 C 130 108 121 117 94 96 666 6 16 96
30 William Lindgren DBS D 72 96 111 83 143 107 612 8 12 107
Damer/Naiset
Pl.
Sij.
Namn
Nimi
Klubb
Seura
Kl
Lk
S 1 S 2 S 3 S 4 S 5 S 6 Bon
Tas.
Totalt
Yht.
X / Sista
Viim.
1 Birgitta Wall FP D 158 164 170 125 127 146 210 1100 11 28 146
2 Anja Rissanen DBS C 134 149 145 187 180 168 120 1083 14 28 168
3 Oili Kilpiö DBS C 137 200 156 158 146 147 120 1064 14 24 147
4 Mia Björklund RBC D 135 90 128 107 110 131 210 911 6 18 131
Veteraner/Veteraanit
Pl.
Sij.
Namn
Nimi
Klubb
Seura
Kl
Lk
S 1 S 2 S 3 S 4 S 5 S 6 Bon
Tas
Totalt
Yht.
X / Sista
Viim.
1 Sven Förström (1951) DBS B 196 167 206 190 200 170 72+48 1249 22 31 170
2 Heikki Holappa (1957) RBC C 155 223 158 180 161 189 120+12 1198 23 26 189
3 Hans Ljunggren (1948) DBS B 155 204 152 190 148 203 72+66 1190 21 25 203
4 Timo Räty (1951) Strike-10 D 134 152 223 140 145 116 210+42 1162 18 19 116
5 Dan Fröberg (1959) Strike-10 C 160 143 183 154 213 177 120+0 1150 20 25 177
6 Rolf Nyman (1940) Strike-10 C 194 158 158 159 91 157 120+108 1145 13 24 157
7 Tommy Öberg (1957) Strike-10 C 124 150 181 177 212 168 120+6 1138 21 25 168
8 Bo-Krister Niemi (1957) FP C 148 141 165 166 202 189 120+6 1137 19 27 189
9 Edgar Rehn (1944) Strike-10 D 105 140 139 169 122 155 210+84 1124 10 21 155
10 Elon Rehnman (1936) Strike-10 C 173 118 156 158 128 129 120+132 1114 12 21 129
11 Anja Rissanen (1956) DBS C 134 149 145 187 180 168 120+18 1101 14 28 168
12 Stig-Erik Lindholm (1948) Strike-10 C 152 167 134 146 157 160 120+60 1096 7 33 160
13 Stefan Friman (1959) RBC A 159 191 173 176 200 160 36+0 1095 28 20 160
14 Reijo Hellberg (1952) DBS C 168 160 136 146 153 167 120+42 1092 16 22 167
15 Dick Grönroos (1946) Strike-10 C 155 163 161 141 140 128 120+72 1080 13 24 128
16 Oili Kilpiö (1958) DBS C 137 200 156 158 146 147 120+6 1070 14 24 147
17 Tommy Alén (1959) FP C 118 195 146 155 145 177 120+0 1056 12 28 177
18 Karl-Erik Liljestrand (1933) Strike-10 C 127 139 134 137 117 105 120+150 1029 12 16 105
19 Johan Granholm (1934) Strike-10 C 92 124 105 127 135 145 120+144 992 9 14 145
20 Sven Albertsson (1935) Strike-10 C 136 124 124 110 114 117 120+138 983 8 16 117
21 Christer Lindholm (1949) Strike-10 C 130 108 121 117 94 96 120+54 840 6 16 96
Juniorer/Juniorien
Pl.
Sij.
Namn
Nimi
Klubb
Seura
Kl
Lk
S 1 S 2 S 3 S 4 S 5 S 6 Bon
Tas.
Totalt
Yht.
X / Sista
Viim.
1 Wille Holmström (2001) RBC D 169 159 227 149 232 113 210 1259 27 17 113
2 Alexander Björkqvist (2003) RBC C 157 149 140 113 241 160 120 1080 23 16 160
3 Ivar Rönnblad (2003) RBC D 95 127 136 147 140 120 210 975 13 14 120
4 Mia Björklund (2002) RBC D 135 90 128 107 110 131 210 911 6 18 131
5 William Lindgren (2003) DBS D 72 96 111 83 143 107 210 822 8 12 107
Ungdomar/Nuoret
Pl.
Sij.
Namn
Nimi
Klubb
Seura
Kl
Lk
S 1 S 2 S 3 S 4 S 5 S 6 Bon
Tas.
Totalt
Yht.
X / Sista
Viim.
1 Martin Wiberg (2000) DBS A 192 202 167 217 210 224 36 1248 32 22 224
2 Jens Pajunen (1999) RBC B 197 268 182 204 169 155 72 1247 34 19 155
3 Emil Kiuru (1997) RBC B 200 178 182 184 181 153 72 1150 28 17 153
4 Daniel Wiberg (1998) DBS A 183 144 203 173 184 207 36 1130 24 28 207
5 Alex Lindroos (1997) RBC A 148 233 192 175 196 147 36 1127 25 25 147
Seniorer/Seniorit
Pl.
Sij.
Namn
Nimi
Klubb
Seura
Kl
Lk
S 1 S 2 S 3 S 4 S 5 S 6 Bon
Tas.
Totalt
Yht.
X / Sista
Viim.
1 Orvo Kaikkonen (1963) RBC A 234 228 198 231 244 220 36 1391 42 21 220
2 Kari Nylund (1962) RBC B 226 179 198 201 194 222 72 1292 35 23 222
3 Mika Koverskoi (1962) Strike-10 C 172 147 176 172 180 247 120 1214 21 27 247
4 Mika Kiuru (1965) RBC A 219 158 182 157 219 222 36 1193 30 21 222
5 Peter Mannström (1960) FP B 170 179 183 156 224 184 72 1168 20 33 184
6 Tom Fiskars (1968) Strike-10 C 129 156 142 191 192 210 120 1140 21 25 210
7 Jan Lindqvist (1965) DBS B 194 191 177 177 144 169 72 1124 16 36 169
8 Birgitta Wall (1966) FP D 158 164 170 125 127 146 210 1100 11 28 146
9 Niclas Lindstedt (1967) RBC B 149 166 167 178 190 158 72 1080 16 32 158
10 Roland Granberg (1968) FP B 164 136 213 152 136 186 72 1059 19 24 186
11 Patrik Bredenberg (1969) Strike-10 C 169 145 122 161 160 155 120 1032 16 23 155
12 Stefan Lundström (1962) Strike-10 D 118 129 106 153 136 131 210 983 5 23 131
13 Lars Boström (1961) Strike-10 C 141 163 118 176 103 143 120 964 13 16 143
Startande totalt:52
Senast uppdaterad: 07.01.2019, kl.klo: 20:50 Päivitetty
© Bowldata kb 1982-2021